Poszukiwania odpowiedniego szamponu dla szczeniaka

Kilka dni temu odwiedziła mnie przyjaciółka. Byłam zdziwiona, że zabrała ze sobą psa, a jeszcze bardziej wtedy, kiedy powiedziała mi, że ten malutki szczeniaczek jest dla mnie. Okazało się, że jej suczka urodziła szczeniaki i teraz próbuje rozdawać je po znajomych i rodzinie. Zdecydowałam się przygarnąć takiego malucha. Jednakże, miałam bardzo mało czasu na kupienie mu „wyprawki”.

Jakiego szamponu użyć do mycia szczeniaka?

szampon dla psa szczeniakaPostanowiłam nie zwlekać i jeszcze zanim przyjaciółka zostawiła mnie samą ze szczeniakiem, udałam się do sklepu z akcesoriami dla zwierząt. Kupiłam tam potrzebną karmę, miskę, smycz, a także szampon dla psa szczeniaka. Dowiedziałam się bowiem od sprzedawczyni, że takie pieski warto kąpać w specjalnym, neutralnym dla skóry psa szamponie. Dodatkowo szamponu przeznaczone dla takich małych piesków zwalczają larwy pcheł i kleszczy, co jest bardzo ważne, ponieważ ewentualne choroby, które wynikają z zapchlenia są dla szczeniaków bardzo groźne. Wobec tego już następnego dnia zdecydowałam się umyć w szamponie mojego czworonożnego przyjaciela. I muszę przyznać, że byłam bardzo z tego produktu zadowolona. Przede wszystkim dlatego, że szampon okazał się naprawdę wysokojakościowy i wydajny. Wystarczyło niewielka kropla wyciśnięta na rękę, aby móc rozprowadzić ją na całą sierść zwierzaka. Szampon miał konsystencję żelu i nie był wodnisty.

Dzięki temu rozprowadzenie go po sierści psa nie było dla mnie kłopotliwe. Bardzo dobrze się on pienił i mogłam go szybko spłukać. Szampon miał delikatny zapach, a także ułatwiał rozczesywanie sierści psa, dzięki czemu cały zabieg był dla zwierzęcia komfortowy i bezbolesny. Właśnie na czymś takim mi zależało! Teraz najczęściej kąpię psa raz w miesiącu. Szampon sprawdza się w tym znakomicie.