Potrzebowałam soli spożywczej

Zawsze staram się robić bardzo duże zakupy i mieć w domu zapas jedzenia na wypadek, gdyby stało się coś, co przerwałoby łańcuchy dostaw i sklepy w najbliższej okolicy stałyby puste. Kupowałam duże zapasy jedzenia, zwłaszcza takiego, które może dłużej poleżeć bez obaw, że się popsuje. Jedną z takich rzeczy jest sól. Zobaczyłam, że w mojej spiżarni kończy się zapas tego produktu.

Zalety jodowanej soli spożywczej

jodowana sól spożywcza 25 kgMusiałam więc zadbać o zwiększenie moich zapasów. Wiedziałam, że przy moim zapotrzebowaniu, zupełnie nie opłaca się kupować soli w małych opakowania, jakie są dostępne w lokalnych sklepikach. Była mi wobec tego potrzebna jodowana sól spożywcza 25 kg. Po jej zakup udałam się do hurtowni, gdzie zawsze kupowałam tego typu produkty. Znalazłam tam wysokojakościową sól spożywczą, która pochodziła od renomowanego producenta. Byłam bardzo zadowolona, kiedy okazało się, że znajduje się ona aktualnie w niskiej, promocyjnej cenie. Sprzedawczyni zapewniła mnie, że bardzo dobrze pasuje ona zarówno do potraw ciepłych, jak i podawanych na zimno, takich jak sałatki czy dressingi. Jest to bowiem sól drobnoziarnista, która bardzo dobrze rozpuszcza się w daniu. Wobec tego zdecydowałam się ją od razu zakupić. Wzięłam worek soli i udałam się z nim prosto do kasy. Szybko okazało się, że to była bardzo dobra decyzja. Przede wszystkim dlatego, że nie miałam problemu z przechowywaniem soli.

Okazało się bowiem, że worek w którym jest ona przechowywana, umożliwia szczelne zamknięcie nawet po pierwszym użyciu. Dzięki temu mogłam bez problemu napełnić małą solniczkę, a następnie zamknąć worek w taki sposób, aby wilgotne powietrze nie dostało się do soli, a ona sama nie zbryliła się. To było bardzo ważne, ponieważ sól nie zawierała żadnych chemicznych dodatków antyzbrylający.