Pożar w krainie fantazji – łamigłówki

Jadąc wczoraj z pracy autobusem, miałem okazję usłyszeć dość przygnębiającą rozmowę na temat nieszczęśliwego wydarzenia, które miało miejsce całkiem niedawno.

Nie każde wydarzenia z grami planszowymi są fajne

gra planszowaOczywiście takie rzeczy w życiu się czasem zdarzają, jednak w jakiś sposób szybciej przechodzimy do porządku dnia codziennego nad informacją, że pali się jakaś fabryka, albo zakład chemiczny, niż kiedy jest to sklep z grami planszowymi. Być może chodzi o to, że nie spodziewamy się pożaru w takim miejscu, w przeciwieństwie do fabryki, gdzie ryzyko jest znacznie większe, a może chodzi o ładunek emocjonalny jaki niesie ze sobą ta informacja – w dużym uproszczeniu: dzieci nie dostaną zabawek. Na pewno istotne jest to, że sam zaopatrywałem się w tym sklepie w łamigłówki, w które bardzo lubimy grać ze znajomymi. Wiadomość o pożarze wzbudziła więc również nasz niepokój, że właściciele nie będą mieli z czego się wyremontować i będą zmuszeni zamknąć sklep. Z tego powodu planujemy zorganizowanie zbiórki na kolejnym Pyrkonie. Jestem pewien, że każdy, dla kogo dobra gra planszowa warta jest każdych pieniędzy i przywodzi na myśl piękne wspomnienia fantastycznego czasu spędzanego z przyjaciółmi, chętnie wspomoże naszą inicjatywę. O ile nie możemy w żaden sposób pomóc przy sprzątaniu zgliszcz – jak się dowiedzieliśmy pożar na szczęście nie naruszył w żaden sposób samego budynku i jego konstrukcji, możemy przynajmniej zebrać pieniądze.

Oczywiście ustalenie czy przyczyną pożaru było zwarcie instalacji, czy podpalenie to już łamigłówki dla samej Policji i Straży Pożarnej, ale przynajmniej pieniędzmi i wyrazami wsparcia możemy wspomóc właścicieli sklepu i na pewno to zrobimy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *