Profesjonalne badanie wariografem

Każdy z nas średnio kilka razy dziennie jest oszukiwany przez najbliższych, ludzi w telewizji czy spotkanych w pracy lub na ulicy. To zupełnie normalne, bo kłamstwo jest nieodzowną częścią życia każdego z nas. Jednakże jego wykrycie nie zawsze jest proste.

Kto jest poddawany badaniu wariografem?

badania wariografemW życiu codziennym czyjąś prawdomówność oceniamy na podstawie obserwacji zachowania, treści jakie przekazuje i naszego doświadczenia w podobnych przypadkach. Jednakże w sytuacji, kiedy mamy się oczyścić z fałszywych zarzutów czy pomówień, to trzeba mieć na to jakieś poparcie. Badania wariografem w takiej sytuacji są doskonałym rozwiązaniem, ponieważ ciągle ta metoda jest wykorzystywane przez sądy czy instytucje rządowe. Bywa, że korzystają z niej duże korporacje, w celu sprawdzenia lojalności pracowników. Samo badanie polega na odpowiedzeniu na zadawane przez egzaminatora pytania, w czasie których jesteśmy podłączeni do specjalnej aparatury z czujnikami. Pytania są specjalnie tak skonstruowane, aby badana osoba mogła odpowiedzieć tylko – „tak” lub „nie”. Jeżeli badanie wariograficzne jest przeprowadzane w celu potwierdzeniu lub zaprzeczenia zdradzie małżeńskiej, to nie padają pytania typu: czy zdradziłeś żonę, ponieważ w takiej sytuacji nie odniosą one zamierzonego celu. Przeważnie dotyczą one pobocznych sytuacji, które po wnikliwej analizie dają jasną odpowiedź. Długość badania wykrywaczem kłamstw zależy od ilości zadawanych pytań i szybkości udzielanych odpowiedzi. Po jego zakończeniu, są analizowane wyniki.

Zaletą badania wariograficznego jest jego prosta forma i możliwość uzyskania wyników tego samego dnia. Każdy z nas może się poddać takiemu badaniu, jeżeli tylko zapłacimy tysiąc – tysiąc dwieście złotych i udamy się do odpowiedniego ośrodka.