Profesjonalne szampony do włosów

Każda kobieta marzy o pięknych, mocnych i długich włosach, które niewątpliwie stanowią atrybut kobiecości. Jednak natura nie zawsze jest taka hojna i najczęściej mamy włosy z różnymi problemami. Najczęściej są one cienkie.

Jak pielęgnować przedłużane włosy?

szampon do włosów przedłużanychKobiety radzą sobie na różne sposoby z cienkimi włosami, aby wyglądały na gęstsze. Najczęściej stosują dopinki, dzięki którym włosów jest znacznie więcej. Dla laika doczepiane włosy kompletnie nie różnią się od naturalnych, zatem efekt jest osiągnięty. Należy pamiętać, że takie włosy wymagają odpowiedniej pielęgnacji z uwagi na to iż nie mają naturalnego źródła nawilżania. Bez względu czy są one naturalne czy sztuczne, trzeba je intensywnie nawilżać od zewnątrz. W sklepach z kosmetykami znajdziemy specjalny szampon do włosów przedłużanych, który ma delikatną formułę. Przede wszystkim nie zawiera on substancjo SLS, alkoholu, silikonów i parabenów, ponieważ wysuszają włosy. Ponadto mają w składzie sporo naturalnych substancji nawilżających w postaci olejków. Mycie takim szamponem nie powoduje plątania włosów, co jest bardzo ważne przy kosmkach doczepianych. Konieczne jest delikatne masowanie włosów i skóry głowy podczas mycia oraz używania do tego letniej wody, kierując jej strumień pionowo w dół. Po każdym myciu należy nałożyć na włosy dobrą, nawilżającą odżywkę, a raz w tygodniu stosować także maski odżywcze. Aby doczepiane włosy długo wyglądały estetyczni, a miejsca łączeń były mocne, należy przed spaniem zapleść je w warkocz.

Włosy doczepiane wymagają odpowiedniej pielęgnacji nastawionej na nawilżanie i wzmacnianie. Trzeba także uważać przy ich myciu i rozczesywaniu, aby robić to delikatnie, gdyż łatwo osłabić miejsca, gdzie włosy są doczepione po prawdziwych kosmków.