Profesjonalne załogi archeologiczne

Niejednokrotnie zdarza się, iż podczas remontów ulic czy budowy nowych obiektów znajdowane są dotąd nieznane zabytki archeologiczne. Mogą to być pozostałości po budynkach lub katakumbach, lub też nawet całe fragmenty ulic. By zachować takie pozostałości w idealnym stanie, potrzebna jest interwencja fachowców, mogących nie tylko wydobyć owe zabytki, ale również zabezpieczyć je odpowiednio.

Wykonywanie prac archeologicznych w mieście

bezpieczne prace archeologiczne krakówZadania jakie wykonywane są przez załogi archeologów wymagają najwyższej precyzji i dokładności, gdyż zabytki które odkrywane są w miastach zazwyczaj bywają w dość złym stanie i potrzebują zabezpieczenia przed zniszczeniem. Z tego powodu, w każdym większym mieście działają firmy wykonujące bezpieczne prace archeologiczne Kraków ma takich załóg szczególnie dużo, gdyż jest to miasto stare, w których co chwila odnajdywane są nowe zabytki podczas remontów czy wyburzeń. Ekipy archeologiczne z Krakowa działają na terenie całego kraju, i współpracują z wieloma muzeami oraz prywatnymi właścicielami działek na których znaleziono pozostałości po budowlach, czy innego rodzaju zabytki archeologiczne. Załogi archeologiczne posiadają wyposażenie które jest częstym widokiem na placach budowy, takie jak maszyny ciężkie czy elektryczne narzędzia do wykopów, ale używają także o wiele bardziej precyzyjnego, ręcznego sprzętu w celu zabezpieczenia i ochrony odkrytych zabytków.

Załogi archeologiczne często współpracują z lokalnymi władzami, w celu odgrodzenia terenu wykopalisk i uniemożliwienia dostępu do nich osobom niepowołanym, jak i zapobiegania kradzieżom czy dewastacji. Takie firmy wysyłane są również w miejsca w których zgłoszono znalezienie zabytków przez właściciela posesji, w celu sprawdzenia i zabezpieczenia terenu.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Usługi