Profesjonalny coaching zespołowy

 

Jeśli chodzi o coaching, to zacząłem interesować się tym tematem już na studiach, kiedy ta dziedzina nie była jeszcze tak popularna i z jednej strony wiedziałem, że w przyszłości będę chciał przeprowadzać takie sesje coachingowe dla klientów, z drugiej jednak wiedziałem, że będzie duża konkurencja na rynku i trzeba będzie się wybić w odpowiedni sposób na przykład poprzez prowadzenie coachingu zespołowego.

Jak wyglądały zajęcia coachingu

najlepszy coaching zespołowyCoaching polega przede wszystkim na odpowiedzeniu klientowi na kilka najważniejszych pytań, jakie ma przychodząc na takie szkolenie i spotkanie. Moja praca przede wszystkim polegała na odpowiednim dążeniu do zaspokojenia klientów oraz wskazanie im odpowiedniej drogi. Dlatego też coaching zespołowy uchodzi za bardzo potrzebną rzecz, na której warto się skupić. Zgłaszają się do mnie zarówno osoby indywidualne, jak i całe firmy potrzebujące pomocy w rożnych kwestiach i mnie to cieszy, gdyż moje doświadczenie jako coacha jest coraz większe i wiem więcej. Lubiany coaching zespołowy sprawdza się bardzo dobrze praktycznie dla każdego z klientów. Przychodzą do mnie często pracownicy, którzy nie do końca wierzą, że coś podczas sesji uda im się osiągnąć, jednak faktycznie wychodzili zawsze zadowoleni, a ja wiezdiałem, że prowadzony przeze mnie coaching zespołowy jest bardzo potrzeby i faktycznie warto dalej rozwijać się w tej dziedzinie, co na pewno przełoży się na jeszcze większą liczbę klientów. Decyzja o coachingu jest naprawdę bardzo dobra.

Klienci przychodzili z różnymi problemami, jednak z czasem stwierdziłem, że to właśnie coaching zespołowy jest tym, co chcę robić na co dzień. Dzięki temu zarówno rozwijałem się jak, jak i pracownicy, a w konsekwencji firma, która zyskiwała na wzroście kompetencji pracowników.