Profesjonalny parking automatyczny

 

Duże miasta, często odwiedzane siedziby firm i miejsca, w których parkowanie samochodów stało się codziennością walczą z coraz poważniejszym problemem braku miejsc. Coraz większa liczba aut, które posiadamy drastycznie ogranicza możliwości dotychczasowych parkingów, do których mamy dostęp. Miasta nie mają możliwości tworzenia odpowiedniej ilości nowych miejsc, a popyt na podobne wciąż rośnie.

Nowoczesne rozwiązanie w formie parkingów automatycznych

nowoczesny parking automatycznyProblem z dostępnością miejsc parkingowych może zostać rozwiązany. Oczywiście wymaga to pewnej inwestycji i może polegać na budowie parkingu podziemnego, albo piętrowego. Najnowocześniejsze rozwiązania pozwalają również na pójście krok dalej. Nowoczesny parking automatyczny to idealne rozwiązanie, które pozwala ograniczyć potrzebną przestrzeń od praktycznego minimum. Cały pomysł polega na tym, aby zbudować coś podobnego do garażu, który w swoim wnętrzu skrywa system zajmujący się rozlokowywaniem aut. Parkujemy auto na jedynym dostępnym miejscu tuż przy wjeździe do parkingu, a automatyka zabiera nasz samochód i parkuje na przeznaczonym do tego parkingu. Ograniczenie dróg dojazdowych, szerokich miejsc i całej infrastruktury związanej z miejscami parkingowymi znacząco zmniejsza niezbędne miejsce. Całość zamknięta w wysokim budynku, który dzięki wykorzystaniu kilku poziomów w jeszcze większym stopniu minimalizuje zapotrzebowanie na powierzchnie.

Nowoczesne pomysły wykorzystywane do budowy parkingów mogą znacząca rozluźnić tłok na ulicach naszych miast i umożliwić powiększenie samych możliwości parkowania na terenie firm. Rozwiązanie niesamowicie wygodne i pozwalające na zrobienie kroku w przód, w kierunku ciągłego rozwoju. Automatyzacja wprowadzona nawet w takiej branży to ogromne ułatwienie nie tylko dla zarządcy miejscami parkingowymi, ale również dla samych kierowców.