Rodzaje listew podłogowych

 

Zakup listew podłogowych to nie taka prosta sprawa, jak każdemu mogłoby się wydawać. Niejednokrotnie popełniliśmy błąd przy ich zakupie. Dlatego warto bardzo dobrze zastanowić się które wybrać. Na rynku istnieje bardzo dużo modeli listew w różnych cenach i kolorach. Jakie więc listwy będą najlepsze?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie listew podłogowych?

białe listwy podłogowePodczas remontu podłogi, w zależności od pomieszczenia, wybieramy płytki, parkiet lub też panele podłogowe. Do wszystkich tych rodzajów niezbędne są listwy podłogowe. Kilka lat temu wybierało się listwy podłogowe w takim samym kolorze jak podłoga. Nie było jednak łatwo odnaleźć listwy idealnie odpowiadające kolorze podłogi. Dlatego co raz częściej wybierano nowoczesne białe listwy podłogowe. Biały kolor pasuje do wszystkiego, dlatego w połączeniu na przykład z dębową podłogą, listwy idealnie się komponują. W obecnych czasach odchodzi się już od jednolitych kolorów podłogi oraz listew podłogowych i wybiera się nowoczesne style. Jeżeli chodzi o rodzaje białych listew podłogowych to jest ich nieskończenie wiele. Mogą być listwy proste w wyglądzie, to znaczy gładkie i bez żadnych dodatków, grube lub cienkie, wysokie lub niskie. Mogą być również listwy z wypukłym wykończeniem. Wszystko zależy od gustu oraz od ilości posiadanej gotówki. Takie listwy są bardzo łatwo dostępne we wszystkich marketach i sklepach budowlanych.

W obecnych czasach białe listwy podłogowe to absolutny hit w dziedzinie wykończenia wnętrz. Białe listwy pięknie prezentują się na ciemnych podłogach jak i na jasnych. W połączeniu z białymi ścianami wyglądają przejrzyście i powiększają optycznie pomieszczenie. Takie listwy nie są drogie i łatwo dostępne. Nie trzeba więc zamawiać je przez internet i długo czekać na dostawę.