W medycynie jest wiele metod leczniczych, które są stosowane u pacjentów z określonymi chorobami. Jedne są mniej, a inne bardziej skuteczne, a także mogą być naturalne lub wykorzystujące środki farmakologiczne. Jednakże o ich doborze decyduje lekarz.
Na czym polega zabieg tlenoterapii?
W ostatnich latach coraz więcej się mówi o terapii tlenem, ponieważ udowodniono, że może ona pomagać w zdrowieniu pacjentom po przebyciu zakażenia koronawirusem. Jednakże nie tylko w tym przypadku jest ona stosowane, ponieważ jej zakres jest naprawdę bardzo szeroki. Już od wielu lat jest stosowana tlenoterapia na cukrzycę Warszawa jest miastem, w którym korzysta z niej nawet kilkanaście tysięcy pacjentów rocznie. Można z niej skorzystać bezpłatnie w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia lub płatnie, samodzielnie wykupując zabiegi. W pierwszym przypadku wystarczy mieć skierowanie od lekarza prowadzącego, który na podstawie badania i wywiadu, stwierdza konieczność wykonania takiego zabiegu. Ustala on również ilość zabiegów dla konkretnego pacjenta, gdyż przyjmuje się, że pierwsze widoczne i odczuwalne rezultaty następują już po kilku zabiegach. Najczęściej pacjenci zaliczają od pięciu do nawet dwunastu zabiegów w kilkudniowych odstępach. Jeden trwa od trzydziestu pięciu do pięćdziesięciu minut i uwzględnia kilka krótkich przerw. W tym czasie, uczestnicy zabiegu wdychają czysty tlen pod trzy razy wyższym ciśnieniem niż atmosferyczne, dzięki czemu pokonuje on barierę przenikalności i trafia nawet do niedotlenionych miejsc.
Jeżeli chodzi o rodzaj komór hiperbarycznych, to mogą one być jedno, dwu lub nawet kilkunastoosobowe i zawsze zabieg będzie wyglądać w identyczny sposób. Co najważniejsze, jest bezbolesny, nieinwazyjny i wbrew pozorom wyjątkowo skuteczny.