Skuteczne pranie dywanu

Osoby posiadające w domu dywan z pewnością już nie raz się przekonały, że po latach użytkowania staje się widocznie ciemniejszy i posiada niezbyt przyjemby zapach. W takiej sytuacji koniecznie trzeba dywan porządnie wyczyścić.

W jaki sposób wyprać dywan?

profesjonalne pranie dywanówBez względu czy mamy mały, duży, z krótkim czy też długim włosiem dywan lub wykładzinę, to musimy je regularnie czyścić. Przeważnie się to sprowadza do odkurzania kilka razy w tygodniu, ale kiedy mamy małe dzieci lub zwierzęta domowe, to konieczne jest nawet codzienne czyszczenie. Kiedy na dywanie pojawią się trwałe zabrudzenia z błota, czerwonego wina, krwi czy sosu pomidorowego, to niezbędne będzie czyszczenie na mokro. Można to zrobić samodzielnie, ale tylko wtedy, kiedy są to małe i miejscowe zabrudzenia, ponieważ całościowe zamoczenie dywanu może skutkować pojawieniem się pleśni, jeżeli się niedokładnie go wysuszy. Dlatego lepiej zlecić profesjonalne pranie dywanów, które prowadzi wiele pralni chemicznych w całym kraju. Dysponują one specjalnymi urządzeniami czyszcząco – pioracyni, które wykorzystują parę wodną w połączeniu z detergentami. Dzięki takiej technice, nie ma ryzyka przemoczenia dywanu, ponieważ do prania jest zużywana niewielka ilość wody. Środki chemiczne, z których korzystają pralnie, są przeznaczone do profesjonalnego użytku i mają znacznie mocniejsze działania niż domowe metody czy nawet powszechnie dostępne w sklepach detergenty do prania dywanów. Dzięki takiej usłudze, każdy dywan odzyskuje dawny wygląd.

Z higienicznego punku widzenia, dywan czy wykładzinę powinno się regularnie czyścić odkurzaczem, a przynajmniej raz na kilka miesięcy prac w profesjonalnej pralni. Dzięki temu zachowają one estetyczny wygląd i neutralny zapach, a także będą wolne od roztoczy.