Skuter inwalidzki czy wózek?

 

Wiele osób ma problemy z poruszaniem się. Często są to starsze osoby, u których jest to wynikiem po prostu podeszłego wieku. W innych przypadkach jest to natomiast wynik jakichś wypadków czy też nieszczęśliwych zrządzeń losu.

Jakie zalety ma skuter?

inwalidzki skuter elektrycznyTakie osoby chcą oczywiście żyć jak wszystkie inne, jednak swobodne poruszanie się, jest dla nich bardzo dużą barierą. W jaki sposób można ją zniwelować? Przede wszystkim warto pomyśleć o zakupie jakiegoś sprzętu, który zdecydowanie ułatwi danej osobie przemieszczanie się. Obecnie może być to skuter inwalidzki bądź też standardowy wózek. Który z tych sprzętów jest lepszy? Na początku warto przyjrzeć się temu, jak wiele zalety posiada skuter. Jest on przede wszystkim elektryczny, a zatem nie trzeba napędzać go siłą własnych rąk. Poza tym jest on bardzo wygodny i posiada czasem dodatkowe funkcje, które mogą bardzo podnieść komfort życia. Inwalidzki skuter elektryczny bez problemu może podjechać pod górkę czy też wjechać do autobusu. Jeśli natomiast chodzi o standardowe wózki inwalidzkie, czasem można mieć z tym problem. W nich bowiem wykorzystuje się przede wszystkim siłę własnych rąk. Trzeba mieć jej dużo, by dać radę takim wózkiem pojechać na zakupy czy też po prostu do parku. Gdy osoba jest starsza, czasem tych sił może po prostu już nie mieć. Obecnie mnóstwo osób decyduje się z tego właśnie powodu, zainwestować właśnie w skuter elektryczny. Jest on dość drogi, ale można uzyskać na niego dofinansowanie. Poza tym daje on ogromny komfort.

Wybierając pojazd dla osoby mającej kłopoty z poruszaniem się, trzeba przede wszystkim kierować się jej komfortem. Trzeba przyznać bowiem, że to skuter elektryczny w takiej sytuacji sprawdza się zdecydowanie najlepiej. Warto zatem nieco do niego dopłacić.