skuteczna izolacja pionowa

Słoiki i skuteczna izolacja pionowa

Jest lato. Sezon ogórkowy w pełni. Nigdy nie robiłam przetworów na zimę. Jednak w tym roku postanowiłam, że będzie inaczej. Kupiłam słoiki. Takie duże litrowe. Kilka zostało mi jeszcze po ogórkach mamy. Miałam już pokaźną ilość. Postanowiłam, że ułożę na pewno ogórki kiszone, które tak bardzo lubimy z mężem.

Izolacja pionowa będzie mi potrzebna

skuteczna izolacja pionowaI chciałam również zrobić trochę kompotów. Uważam, że żaden sok kupiony w sklepie, nawet ten najdroższy i najlepszej firmy nie zastąpi domowego kompotu. Najbardziej lubię kompoty wiśniowe. Jednak schodząc do piwnicy w celu zrobienia miejsca na moje przetwory zobaczyłam wodę. I to nie była mała kałuża tylko po prostu woda sięgająca do kostek. Przestraszyłam się bardzo. Nie wiedziałam co robić. pierwszy raz byłam w takiej sytuacji. Zadzwoniłam po specjalistę, który powiedział, że niezbędna będzie hydroizolacja piwnicy i garażu. Taka izolacja piwnicy to duży koszt. Będzie musiała być zastosowana skuteczna izolacja pionowa ze względu na wysoki poziom wód gruntowych. Także izolacja przeciwwodna pochłonie całe oszczędności jakie były przeznaczone na wymarzone wakacje. Ale sprawa wygląda tak, że wakacji nie będzie, słoików nie mam gdzie ułożyć i ogólnie nie wygląda to wszystko za ciekawie.

Pracę nad tą izolacja też nie mogą od razu ruszyć gdyż pomieszczenie musi być całkowicie osuszone. Także nie wiem ile będę czekać gdyż w następnym tygodniu zapowiadają solidne ulewy, które zapewne prac nie przyspieszą. Musiałam szybko przenosić wszystko z piwnicy do pokoju gościnnego gdyż bałam się, że zaraz wszystko pokryje się wilgocią.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *