Ślubna sesja plenerowa z długą ogniskową

Plener ślubny to obecnie nieodłączna część każdego profesjonalnego reportażu. Poza zdjęciami z ceremonii oraz imprezy weselnej warto pomyśleć o pamiątce, która zarówno uchwyci detale jak i pozwoli nam na aktorską zabawę i odgrywanie scen. Jak przygotować się do sesji w terenie? Czym kierować się wybierając plener, aby stworzyć oryginalne ujęcia i jaki sprzęt najlepiej ze sobą zabrać? 

Fotografie w obiektywie 70 – 300mm

fotograf ślub bydgoszczDługa ogniskowa brzmi kosmicznie co? Zazwyczaj mówiąc o szkle 70- 300mm na myśl przychodzą nam fani makrofotografii. Warto jednak wspomnieć, że nic tak świetnie nie rozmywa tła jak właśnie obiektywy charakteryzujące się właśnie nieprzeciętnymi długościami ogniskowej. Na plus zasługują także możliwości, jakie dają nam zastosowane w nich przysłony- niektóre osiągają wartości nawet do F.1.2, ale jak wykorzystać je w trakcie sesji plenerowej z młodą parą? Zacznijmy od początku- fotografia w terenie wiąże się przede wszystkim z mobilnością, dlatego w miarę możliwości zadbajmy o to, aby w naszej torbie znalazły się przede wszystkim najważniejsze rzeczy. Warto będzie wyposażyć się w standardowy obiektyw do zdjęć portretowych, czyli stałkę 85mm oraz lampę reporterską. Z powodzeniem możemy dorzucić także blendę, która jest nie tylko lekka ale przede wszystkim funkcjonalna i niweluje dodatkową konieczność pakowania statywu i parasolki. Nie zapomnijmy o dodatkowym akumulatorze! Dodatkowo zabierzmy ze sobą wcześniej wspomniane już szkło z długą ogniskową. Profesjonalny fotograf ślub Bydgoszcz to prawdziwy, kreatywny wizjoner, który pomoże nam przygotować koncepcję unikalnej sesji. Temat zdjęć często uzależniony jest od preferencji pary młodej. Niektórzy marzą o nietuzinkowej sesji w klimacie „destroy dress”, inni o romantycznych ujęciach na tle zachodzącego słońca. 

Szkło z długą ogniskową pozwoli nam efektownie rozmyć tło pleneru i lepiej wyrysować sylwetki obu postaci. Zarówno fotografując przy użyciu lampy błyskowej jak i posługując się wyłącznie światłem zastanym szukajmy miejsc, w których tło będzie stanowiło ciemniejszy plan kadru. Takie usytuowanie pary młodej zagwarantuje nam, że nie na zdjęciach nie przepalimy kontrastowej bieli sukni, a miękkie oświetlenie zapewni naturalną gamę kolorów.