Solidne obrzeża gumowe

 

Miejsca, w których żyjemy czy spędzamy wolny czas, powinny być przede wszystkim bezpieczne. Tyczy się to naszego domu, miejsca pracy czy parku lub placu zabaw. Jest to szczególnie istotne w miejscach, gdzie czas spędzają dzieci.

Zastosowanie gumowych nawierzchni

trwałe obrzeża gumoweKilka dekad temu, place zabaw wyglądały zupełnie inaczej niż dzisiaj. Przeważał w nim beton, stal i mało ciekawe przyrządy dla dzieci. W związku z tym, często nie spełniały one podstawowych warunków bezpieczeństwa, które dziś są kwestią priorytetową. Place zabaw, jakie obecnie są spotykane w parkach czy na osiedlach, są przede wszystkim  konstruowane w taki sposób, aby minimalizować ryzyko wypadku. Wszystkie przyrządy są wykonane z drewna lub aluminium, a nawierzchnie są gumowe lub zrobione ze specjalnej pianki. Takie podłoże zapewnia świetną amortyzację oraz zabezpiecza malucha przed jakimikolwiek urazami w wyniku przewrócenia się czy wypadnięcia z huśtawki bądź ze zjeżdżalni. Do kompletu stosowane są specjalne trwałe obrzeża gumowe, które przeznaczone są obramowania stref placów zabaw, boisk wielofunkcyjnych czy też plażowych boisk do gry w siatkówkę. Mają podwójnie fazowaną i wzmocnioną strukturę, dzięki czemu są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Są obustronnie rowkowane, podwójne wypusty w dolnej części obrzeża poprawiają stabilność kotwienia w gruncie. Przeważnie mają one od spodu specjalne kotwy, które wbija się do ziemie na określoną głębokość. Co istotne, są odporne na działanie promieniowania słonecznego, deszczu i mrozu.

Montaż obrzeży z gumy jest bardzo prosty, a ich trwałość jest liczona w latach. Są one idealne na place zabaw, ponieważ zapewniają dobrą amortyzację, nie kruszą się ani nie zapadają, ponieważ ich konstrukcja jest bardzo stabilna. Ze względu na swoje cechy, są one coraz częściej wybierane.