Jednoosiowy rozrzutnik obornika nadaje się do stosowania w średnich gospodarstwach i przedsiębiorstwach rolniczych. Umożliwia równomierne rozrzucanie obornika, kompostu i osadu. Jego wysoka jakość zapewnia niskie koszty eksploatacji. Omówmy budowę tej maszyny rolniczej.
Cechy rozrzutnika rolniczego
Przemieszczanie materiału do rolek rozrzucających zapewniają cztery łańcuchy podłogowe o wysokiej wytrzymałości z ocynkowanymi bramami, zmienną prędkością i możliwością cofania. Tani rozrzutnik do obornika jednoosiowy jest najlepszym pod względem konstrukcyjnym, bezpiecznym, inteligentnie wyważonym rozrzutnikiem w Polsce. Zadowoli najbardziej wymagających użytkowników. Rozrzutniki wyróżniają się przede wszystkim masywną, solidną konstrukcją, która zapewnia wysoką stabilność nawet w najbardziej wymagających warunkach. Służy do rozsiewu rolniczych nawozów organicznych, osadów przemysłowych, kompostów, obornika czy torfu. Standardowo wyposażony jest w bardzo wytrzymałą konstrukcję podwozia i nadwozia, wysokiej jakości osie i bezawaryjną pracę w terenie i na drogach. Ma też oświetlenie LED, dwuobwodowe hamulce pneumatyczne, wytrzymałe opony zapewniające dłuższą żywotność oraz optymalne właściwości jezdne i zwrotność w trudnym terenie. Tylną część stanowi rama ocynkowana z urządzeniem do posypywania. Równomierne rozprowadzanie materiału zapewniają dwie pionowe śruby rozprowadzające z dwustronnymi wymiennymi, hartowanymi ostrzami. Ślimaki rozrzucające są napędzane przez wał odbioru mocy za pośrednictwem masywnych przekładni.
Przemieszczanie materiału do rolek rozrzucających zapewniają łańcuchy o wysokiej wytrzymałości z ocynkowanymi, zdejmowanymi zastawkami. Łańcuchy mocowane są za pomocą krzyżowego systemu bezpieczeństwa z podwójnym zabezpieczeniem. Rozrzutniki obornika to wysokowydajne maszyny do intensywnego użytkowania w małych lub dużych gospodarstwach.