Sposób na pomieszczenie w szafie wszystkich ubrań

Większość z nas raz na jakiś czas urządza tak zwane czyszczenie szafy w celu pozbycia się ubrań w których już nie chodzimy i tym samym zwolnieniu miejsca na nowe, modniejsze ciuchy. W praktyce jednak często musimy pozbyć się rzeczy, które naprawdę lubimy, ale wiemy, że czas się z nimi pożegnać z racji tego, że zwyczajnie przestajemy się mieścić w naszej szafie.

Pojemna nowoczesna szafa

szafy na wymiarCzyszczenie szafy nie zawsze ma na celu to, aby odświeżyć naszą garderobę i pozbyć się ubrań w których już dawno nie chodzimy. Najczęściej jest to podyktowane przymusem pozbycia się ubrań ponieważ mamy ich za dużo i zwyczajnie w tej szafie się one nie mieszczą. Bywa też, że trzymamy w szafie ubrania sezonowe, a te z których obecnie nie korzystamy pakujemy w kartony i wynosimy na strych lub do piwnicy. Istnieje jednak alternatywa, która może sprawić, że w naszej szafie zmieścimy nie tylko wszystkie ubrania, ale też i inne rzeczy, które trzymane na widoku wprowadzają tylko niepotrzebne wrażenie nieładu. Szafy na wymiar to coś, co rozwiąże nasze ubraniowe problemy. Takie szafy nazywane również wnękowymi przede wszystkim zajmują miejsce od podłogi do sufitu, co daje nam naprawdę sporo dodatkowej powierzchni do wykorzystania. Dodatkową zaletą takich szaf jest fakt, że możemy je zaprojektować samodzielnie, a co za tym idzie mieć wpływ nie tylko na jej wymiary, ale także na to ile ma posiadać półek, drążków i tak dalej.

Tak spersonalizowana szafa pozwoli nam w niej zmieścić ubrania całej rodziny, a i tak zapewne zostanie w niej na tyle miejsca, aby pochować w szafie buty, odkurzacz, deskę do prasowania, żelazko, czy nawet środki czystości. Jeżeli posiadamy w naszym mieszkaniu wnękę wówczas warto przerobić ją właśnie na taką szafę ponieważ dzięki temu zaoszczędzimy naprawdę sporo miejsca.