Spotkanie ze starym znajomym – właścicielem wypożyczalni samochodów

Ostatnie spotkanie z moim dawnym znajomym było bardzo interesujące. Nie widziałem go odkąd skończyłem technikum, czyli od dziesięciu lat. Moje życie było raczej nudne i bezbarwne, z ciekawością więc spytałem o to, jak wygląda jego.

Wypożyczalnia samochodów i jej praca

wypożyczalnia samochodówOkazało się, że wypożyczalnia samochodów dostawczych obok której się spotkaliśmy należała do niego. Mówił, że wymagało to wielu lat ciężkiej pracy, ale ostatecznie udało mu się otworzyć wypożyczalnię samochodów, która należy do najlepszych firm tego rodzaju w całym Krakowie, i że jest bardzo z tego zadowolony. Umówiliśmy się na piwo, na którym opowiedział mi wszystko na temat prowadzenia takiego biznesu w Polsce. Mówi, że wynajem samochodów dostawczych jeszcze przez długi czas będzie bardzo opłacalnym biznesem, więc jeśli chcę uderzyć do innego miasta i tam otworzyć firmę tego typu, to on może pożyczyć mi pieniądze na start. Podziękowałem mówiąc, że praca, którą mam obecnie w zupełności mi odpowiada. Opowiadał dużo na temat tego jak wygląda profesjonalna wypożyczalnia samochodów w Łodzi od środka – nie zawsze wszystko było tak kolorowe jak wyglądało z wierzchu. Naprawy i ubezpieczenie były bardzo drogie i nieraz zdarzali mu się kłopotliwi klienci. W gruncie rzeczy nie było to nic szczególnego – w końcu w każdym biznesie można spotkać problemy i problematycznych ludzi. Jego wypożyczalnia samochodów dostawczych pomimo tego wszystkiego przynosiła mu ogromne zyski każdego miesiąca i twierdzi, że nie zamieniłby tego na nic innego. Był bardzo zadowolony mogąc zajmować się czymś takim, i z chęcią nie robiłby już niczego innego do końca swojego życia. Niestety ja nie mogłem powiedzieć tego samego o mojej pracy.

Być może spotkanie ze starym znajomym miało być impulsem do działania, bym i ja ruszył do przodu, zamiast tkwić cały czas w tym samym punkcie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *