Sprawdzone metody sposobem na kolkę u noworodka

Maluchy, które dopiero co pojawiły się na świecie, mają niedojrzały układ pokarmowy. Sprawia to, że często pojawiają się wzdęcia, gromadzi się nadmierna ilość gazów. Tego typu nieprawidłowości mogą świadczyć o kolce, która jest wyjątkowo bolesną dolegliwością. Zazwyczaj pojawia się wieczorem i powoduje przeraźliwy płacz malucha.

Naturalne sposoby łagodzą dolegliwości kolkowe

metody na kolki u noworodkaIstnieją jednak sprawdzone metody na kolki u noworodka. Warto wykonać masaż brzuszka, by umożliwić pozbycie się nadmiernej ilości gazów. Pomocny okazuje się także ciepły kompres, który łagodzi dolegliwości bólowe. Mamy, które karmią piersią, powinny zrezygnować z pokarmów wzdymających, starannie komponować swój jadłospis. Z kolei rodzice, którzy podają mleko modyfikowane, mogą sięgnąć po specjalne antykolkowe butelki, które skutecznie redukują ilość połykanego powietrza. W apteka znaleźć można także preparaty, które wspomagają funkcjonowanie układu trawiennego, skutecznie eliminując ból, który towarzyszy kolce. Warto dotrzeć to źródła problemu, dowiedzieć się, co powoduje dolegliwości. Dzięki temu można skutecznie pomóc maluchowi,. Pomocne okazuje się także układanie dziecka na brzuszku, podanie herbatki z kopru włoskiego. Niekiedy domowe metody pomagają, innym razem konieczne jest podanie maluchowi preparatu na kolkę. Warto znaleźć sprawdzony sposób, dzięki któremu można osiągnąć pożądane rezultaty.

Dolegliwości korkowe są bardzo uciążliwe, często są źródłem wielu stresów zarówno malucha, jak i jego rodziców. Ważne jednak, by zachować zimną krew i zadbać o komfort pociechy. Niezwykle pomocne bywają sprawdzone metody, dzięki którym można złagodzić objawy. W skrajnych przypadkach warto udać się do specjalisty, dostosować się do rad pediatry, a także podać specjalne preparaty, która skutecznie radzą sobie z tą nieprzyjemną dolegliwością.