Sprawdzony i tani żłobek

Zgodnie z danymi statystycznymi, nawet co trzecie dziecko jest zapisywane do żłobka, gdyż coraz więcej rodziców musi szybko wracać do pracy, po urodzeniu dziecka. To często jedyne, najtańsze rozwiązanie, aby nie stracić pracy, a dziecku zapewnić opiekę.

Jak działa żłobek z dofinansowaniem?

dofinansowanie do żłobka toruńNa pewno najkorzystniejszym rozwiązaniem jest zostanie z dzieckiem w domu do momentu, aż pójdzie do przedszkola. Jednakże z roku na rok, coraz mniej rodziców może sobie na to pozwolić, ponieważ pracodawcy chcą, aby kobiety po urodzeniu dziecka jak najszybciej wracały do pracy. W związku tym muszą oddać malucha pod opiekę babci, opiekunki lub też mogą go posłać do żłobka. Wybór żłobka jest o tyle dobry, że mamy pewność iż dziecko będzie w dobrych rękach i będzie miało kontakt z rówieśnikami, co jest szalenie ważne na tym etapie rozwoju. Rodzice mają do wybory publiczne lub niepubliczne placówki, które łącznie prowadzą rekrutację na początku roku za pośrednictwem ogólnopolskiego systemu. Jeżeli interesuje nas dofinansowanie do żłobka Toruń jest miastem, w którym można je uzyskać w bardzo krótkim czasie. Odbywa się ono na tej samej zasadzie co w przypadku przedszkoli samorządowych. Jest określona ilość godzin, które dziecko może bezpłatnie spędzić w żłobku, ale reszta czasu jest płatna zgodnie z regulaminem. W czasie pobytu w żłobku, maluchy mają zapewnioną doskonałą opiekę, cztery posiłki, czyli śniadanie, drugie śniadanie, obiad i podwieczorek oraz mają wydzielony czas na popołudniową drzemkę.

Pobyt w żłobku dziecka jest na pewno kosztowny dla rodziców, szczególnie jeżeli wybierają prywatne placówki. Jednakże można zapłacić za niego mniej, jeżeli skorzystamy z publicznego żłobka, w którym jest możliwość uzyskania dofinansowanie ze środków miasta.