Szakle stalowe podłużne

Pracując w budownictwie zauważyłam jak bardzo ważne jest aby zakupować materiały budowlane wysokiej jakości. Również sprzęt budowlany powinien pochodzić od znanych, doświadczonych producentów. Kolejną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę są małe elementy, akcesoria budowlane tak jak na przykład szekle. Są to klamry stalowe, które służą do zabezpieczenia ładunków.

Szakle niezbędne w budownictwie

szakle podłużne w budownictwieWystępują różne rodzaje szekli- są proste, okrągłe, w kształcie litery u lub omega. Każdy taki element łączący powinien spełniać odpowiednie warunki tak aby zabezpieczony ładunek był w pełni bezpieczny. Warto więc zwrócić uwagę wybierając takie klamry na to czy spełniają one odpowiednie normy. Szakle dobrych firm produkowane są z wysokiej jakości stali nierdzewnej, pokryte są bardzo często warstwą antykorozyjną. Szekla malowane są metodą proszkową właśnie po to aby były odporne na różne trudne warunki zewnętrzne takie jak na przykład wysoka temperatura lub wysoki poziom zapylenia. Szakle podłużne w budownictwie świetnie sprawdzają się jako ostatnie ogniwo różnych wciągarek. Najczęstszym ich zastosowaniem jest zaczepianie haków. Wbrew pozorom nawet bardzo wysokiej jakości szekle są stosunkowo tanie i uniwersalne. Zdecydowanie są to elementy niezastąpione w wielu gałęziach przemysłu. Pomimo swojej stosunkowo małej wagi oraz niewielkich rozmiarów są w stanie udźwignąć ładunki ważące nawet kilka ton.

Te stalowe elementy łączące są bardzo prostymi w konstrukcji przedmiotami. Są bardzo łatwe w użytkowaniu. Dawniej szekla kojarzyły mi się głównie z branżą żeglarską, byłam przekonana, że ich głównym zastosowaniem było łączenie lin i łańcuchów przy żaglach. Dziś wiem, że solidne, dobrze wykonane szekle są bardzo często wykorzystywane w różnych gałęziach przemysłu, głównie w transporcie i w branży budowlanej.