Szlaki w Ojcowskim Parku Narodowym

Parki Narodowe są bardzo ważnymi terenami, o które należy dbać i przede wszystkim nie zakłócać ich rozwoju. W ten sposób zachowają się w nich rzadkie gatunki zwierząt i roślin, które będą w stanie przetrwać jeszcze wiele lat. Oczywiście nie oznacza to, że nie można udać się na wakacje w takie tereny i podziwiać skarby przyrody.

Co zwiedzać w parku narodowym?

co warto zwiedzać - ojcowski park narodowyObecnie w Polce bardzo popularnym miejscem na aktywny urlop jest Ojcowski Park Narodowy. Nie jest to trudno dostępne miejsce i ma do zaoferowania naprawdę bardzo dużo. Wiele osób zastanawia się co warto zwiedzać – Ojcowski Park Narodowy ma między innymi pięć szlaków turystycznych o długości ponad czterdziestu kilometrów. Pierwszy z nich nosi nazwę czerwonego, czy też Orlich Gniazd. Ma prawie czternaście kilometrów biegnie między innymi dnem Doliny Prądnika. Z kolei szlak niebieski, nazywany jest szlakiem Warowni Jurajskich. Ciekawym jego fragmentem jest z pewnością wąwóz Ciasne Skałki. Liczy dziewięć kilometrów i biegnie przez Ojców do Grodziska i Skały. Wyróżnia się również szlak zielony, który charakteryzuje się przede wszystkim skałami, które znajdują się na jego trasie. Ma również bardzo dużo punktów widokowych. Ostatni, czyli czarny szlak zaczyna się przy grocie Łokietka, do której bez problemu można dojść z przystanku autobusowego. Bardzo ciekawym miejscem są tam ruiny Zamku Kazimierzowskiego, a także Brama Krakowska. Szlak liczy ponad dziewięć kilometrów.

Zwiedzanie Ojcowskiego Parku Narodowego może być bardzo ciekawe. Znajduje się tam tak dużo ciekawych miejsc, że bez problemu można spędzić tam nawet dwa tygodnie urlopu. Co więcej, warto również wypatrywać zwierząt, które zamieszkują tamtejsze tereny od wielu lat. Nic nie stoi także na przeszkodzie, by wszystkie szlaki pokonać rowerem.