Trawy w naszym ogrodzie

Trawa z reguły wydaje nam się niczym nadzwyczajnym. W końcu zazwyczaj rośnie zaraz obok nas, więc po co nam jej jeszcze więcej? Otóż trawa tak jak i kwiaty, ma wiele odmian. Niektóre z nich kompletnie nie mogą równać się ze zwykłą trawą, a ich ozdobny wygląd, idealnie dopasowuje się do założeń ogrodowych.

Jaką trawę wybrać do „tajemniczego ogrodu”?

trawa pampasowa - hurt roślinWiele osób tworzy ogrody jak z bajki. Takie, w których można się nawet zagubić, spacerując pomiędzy kolejnymi drzewami i krzewami. Często umieszczane są tam małe oczka wodne, mostki i altanki. W takim ogrodzie idealnie spisują się rośliny, które są wysokie. Warto więc wówczas pomyśleć o trawie pampasowej. Jej wysokość potrafi osiągać nawet trzy metry. Jeśli jednak nas to przeraża, możemy postawić na taką jej odmianę, która ma jeden metr. Wszystko zależy od tego, jaki ogród pragniemy założyć. Obecnie w wielu firmach zajmujących się sprzedażą sadzonek, można spotkać ofertę „trawa pampasowa – hurt roślin”. Dzięki temu jeśli zdecydujemy się na jej zakup, oczywiście w większej ilości, będziemy mogli zakupić ją taniej. Przy rozpoczęciu przygody z zakładaniem ogrodu, zdecydowanie przyda nam się więcej sadzonek. Chociażby dlatego, że roślina ta trochę gorzej radzi sobie w naszych warunkach i istnieje pewne ryzyko, że niektóre sadzonki nam się nie przyjmą. Musimy również pamiętać o tym, że stosunkowo źle trawa pampasowa znosi zimy. Dlatego warto umieścić ją w donicach, które ładnie wkomponujemy w ogród. Natomiast zimą bez problemu przeniesiemy je do jakiegoś pomieszczenia, w którym przetrwa ten najgorszy dla niej czas. Ponieważ wykopywanie jej może grozić tym, że roślina nam zwiędnie.

Jak widać trawa pampasowa ma niewielkie wymagania. Jednak to co otrzymujemy w zamian, czyli solidną i dużą roślinę o pięknym kwiatostanie, rekompensuje nam to. Z pewnością jeśli chcemy mieć ogród z oczkiem wodnym, idealnie będzie zgrywała się z otoczeniem. Wysokie trawy i woda, to połączenie idealne.