Trwała poprawa urody

Od niepamiętnych czasów kobiety, ale także mężczyźni poprawiali swą urodę za pomocą malowania ciała, w tym twarzy. Dziś jest to raczej domena pań, chociaż coraz częściej i panowie chcąc wyglądać atrakcyjniej nakładają na twarz kolorowe kosmetyki.

Piękno makijażu permanentnego

piękny makijaż permanentny - SzczecinMalowanie oczu, ust czy twarzy jest jednak czasochłonne, dlatego na potrzeby klienta powstał makijaż permanentny. Jest to rodzaj trwałego malowania twarzy, czasem kojarzony z tatuażem. Wykonywany jest w podobny jednak nie taki sam sposób. Polega ono na nanoszeniu trwałej, naturalnej farby za pomocą jednorazowej igły, którą wprawia się w szybkie obroty. Zabieg wykonuje specjalnie do tego przeszkolona linergistka, która wcześniej znieczula miejsce kremem znieczulającym, tak aby klient nie czuł bólu ani dyskomfortu. Dla odpowiedniego efektu, zabieg po kilku tygodniach należy powtórzyć. W związku z tym, że naskórek ludzki ulega ciągłemu złuszczaniu, zabieg trzeba powtarzać co kilka lat. Po zabiegu należy myć twarz delikatnym tonikiem, unikać basenu oraz promieni słonecznych. Z tego powodu zabiegu nie należy przeprowadzać latem. Chcąc sobie zrobić piękny makijaż permanentny – Szczecin należy pamiętać, aby zabieg był przeprowadzony w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Najlepiej udać się do sprawdzonego, polecanego miejsca. Linergistka powinna zadać nam pytania czy nie mamy infekcji, łuszczycy oraz cukrzycy. Przeciwwskazaniem jest także branie sterydów oraz ciąża. Jeśli nie ma przeciwwskazań możemy nadać objętości wargom oraz narysować piękne równe brwi.

Makijaż permanentny nie tylko upiększa wygląd, ale także tuszuje niedoskonałości tj. przebarwienia, plamy pigmentacyjne, blizny, zbyt rzadkie brwi, wąskie usta. Jest też zbawienny dla osób, które mają uczulenie na kosmetyki.