Tworzenie filmu poklatkowego

Praca nad produkcjami filmowymi niekiedy może być bardzo ciężkim zadaniem, ponieważ wymaga doskonałej organizacji czasu pracy, znajomości sprzętu oraz aktorów. Zanim jednak podejdziemy do bardziej ambitnych produkcji warto zainteresować się filmami poklatkowymi, które pomogą nam nauczyć się obsługi sprzętu i innych ważnych rzeczy.

Zasady tworzenia produkcji poklatkowej

ciekawy film timelapseJeżeli chcemy tworzyć filmy, ale nie mamy żadnej wiedzy na temat naszego sprzętu ani typowych zasad tworzenia filmowych produkcji to ciekawy film timelapse może być odpowiednim wyborem na początek. Przede wszystkim do przygotowania takiego filmu nie potrzebujemy pomocy innych osób. Wystarczymy sami z odpowiednim sprzętem, a nawet zwykłym telefonem z opcją nagrywania w wysokiej jakości. Musimy znaleźć temat, który chcielibyśmy nagrać, a następne rozplanować przebieg pracy od początku do końca. W ten sposób nie będziemy mieć żadnych potknięć i zdążymy w wybranym czasie stworzyć dobry film. Naszą kamerę lub telefon układamy w wybranym kadrze i rozpoczynamy nagrywanie. Taka produkcja ma ukazywać zmianę. Może to być wzrost kwiatów, zachód słońca czy nawet cały dzień. Ostatecznie będziemy mieć bardzo dużo materiału, który trzeba przyspieszyć i dobrze wyedytować. To kolejny ważny etap pracy, gdy chcemy samodzielnie tworzyć produkcje filmowe. Gotowy produkt możemy zostawić w swoim portfolio albo rozbudować go w ramach innej wizji artystycznej.

Filmy poklatkowe są prostsze niż typowe produkcje filmowe, jednak uczą jak tworzyć poprawnie całą kompozycję filmową od samego pomysłu i rozplanowania działania, aż po nagrywanie. Dzięki temu w prosty sposób można zdobyć wiedzę, która będzie niezbędna przy większych produkcjach z całą kadrą pracowniczą. Warto zaczynać od timelapsów.