W Bydgoszczy każdy ma swojego robota koszącego

Przejeżdżając przez położoną w północnej części kraju Bydgoszcz warto rozglądać się dookoła. Jest to bowiem miasto, w którym wokół domów możemy zobaczyć idealnie przycięte trawniki. Nie ma chyba domu przy którym trawnik nie byłby świeżo skoszony. Jak to możliwe? Wydaje się jakby mieszkańcy tego miasta nie robili nic innego jak tylko kosili przydomowe trawniki.

W czym tkwi tajemnica trawników w Bydgoszczy?

ambrogio - bydgoszczWiele osób zastanawia się nad tym przy każdej wizycie w Bydgoszczy. Jak to jest możliwe, że trawa wokół domów jest tak pięknie skoszona i zawsze zadbana? Wydaje się, że w tym mieście panuje jakaś zmowa dotycząca częstotliwości koszenia trawy. Możemy od razu uspokoić wszystkich zainteresowanych – nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Sprawa jest banalnie prosta. Każdy właściciel domu jednorodzinnego ma tam swojego robota koszącego. Pośród tych robotów króluje marka Ambrogio – Bydgoszcz to bowiem matecznik dystrybutora robotów tej marki. Zdecydowana większość gospodarstw domowych używa tam robotów tego producenta. A wszystko jest prawdopodobnie efektem tego, że to właśnie w Bydgoszczy powstał pierwszy w kraju sklep zajmujący się tylko i wyłącznie sprzedażą robotów koszących. Każdy w tym sklepie znajdzie urządzenie w cenie, na którą może sobie pozwolić. Robota koszącego można sobie też kupić na atrakcyjne raty. Spacerując po ulicach Bydgoszczy można zobaczyć efekt. Wszystkie przydomowe ogrody są po prostu doskonale zadbane.

Wokół domów jednorodzinnych w Bydgoszczy trawniki zawsze wyglądają tak jakby dopiero co były skoszone. To zasługa robotów koszących, które pracują tam praktycznie na każdym podwórku. Wydatek rzędu kilku tysięcy złotych zwraca się już po pierwszym sezonie letnim. Mieszkańcy Bydgoszczy mają sporo czasu na własne przyjemności a po pracy mogą po prostu odpocząć w ogrodzie.