W co bawią się dzieci?

Wyobraźnia maluchów jest praktycznie nieograniczona. Potrafią na życzenie stać się kimkolwiek byśmy sobie zażyczyli i doskonale odnajdują się w nowej roli. Bardzo lubią także bawić się w chowanego i ukrywać w różnych zakamarkach. Często potrzebują także wydzielonego miejsca dla siebie, gdzie dorosły nie będzie miał wstępu, aby ukryć wszystkie swoje skarby.

Zabawa w dom w tipi

namiot tipi dla dzieciDzieci od zawsze lubiły naśladować dorosłych i bawić się w dom. Na pewno wielu z nas pamięta jeszcze budowanie bazy z koców i krzeseł. Maluchy uwielbiają chować się za lub pod jakimś materiałem i ukrywać wewnątrz konstrukcji swoje zabawki albo jakieś przekąski. Oczywiście fort z domowych mebli i akcesoriów to jakieś rozwiązanie, ale można wybrać opcję na stałe, czyli namiot tipi dla dzieci. Oczywiście oryginalnie tipi było namiotem Indian Ameryki Północnej, w których mieszkały rodziny należące do plemion koczowniczych. Ich dizajn jest tak wyjątkowy i ciekawy, że zaadaptowano namiot na potrzeby użytku domowego. Typowa konstrukcja tego typu dla maluchów ma taką samą długość, szerokość i wysokość – z reguły ponad metr, aby wygodnie się umościć wewnątrz. W środku namiot wyłożony jest miękką matą, pasującą do obudowy wymiarami i kolorem. Stelaż stanowią cztery drewniane kije, które należy zatknąć w odpowiednie otwory. W środku można rozłożyć komfortowe poduszki i dodać przyjemny w dotyku kocyk, na przykład z materiału minky. Pociecha może rozstawiać go w domu, na balkonie, tarasie czy nawet na podwórku.

Wyjątkowym prezentem dla dziecka będzie fantastyczna kryjówka w postaci namiotu tipi. Przytulne i wygodne wnętrze będzie przyciągać małego użytkownika do zabawy i odpoczynku, a rodzic będzie mógł zaglądać wewnątrz przez otwór. Konstrukcja jest lekka i bezpieczna, dlatego maluch może w niej przebywać, nawet kiedy rodzic bezpośrednio go nie dogląda.