Widowiskowe pokazy Sylwestrowe – fajerwerki i petardy

Sylwester i Nowy Rok to wyjątkowe okazje, nie tylko dlatego, że, jak głosi stary dowcip, zdarzają się tylko raz w roku. Dla większości jest to symboliczne skończenie jakiegoś okresu w życiu i rozpoczęcie nowego. A to trzeba uczcić!

Petardy i fajerwerki z hukiem zaczną Nowy Rok

polecany sklep z petardamiZnaczna większość z nas korzysta z możliwości legalnego odpalania petard i fajerwerków przez te dwa dni w roku, gdy nie potrzeba do tego żadnych zezwoleń i pozwoleń. Kupujemy je nawet w symbolicznych ilościach, by w jakikolwiek sposób przyłączyć się do powszechnego świętowania. Niektórzy jednak świętują z prawdziwym przytupem i dla odpowiedniego uczczenia okazji kupują duże ilości fajerwerków różnych rodzajów, by odpalać je na przemian, co da bardzo ciekawy efekt. Najefektowniejsze są oczywiście rzymskie ognie, rakiety i wyrzutnie, które celują nawet na kilkadziesiąt metrów w niebo (choć ich rozrzut to od kilku metrów do stu) i dają fantastyczny efekt na niebie. Oczywiście, najlepiej wyglądają po zmroku, dlatego tak wiele osób woli wykorzystać wszystko tuż po północy i rozpoczęciu nowego roku niż zrobić to np. kilka godzin później. Sami możemy zorganizować ciekawy pokaz – wystarczy nam do tego odpowiednia ilość pieniędzy i polecany sklep z petardami, w którym znajdziemy różne rodzaje materiałów. Warto dobrze rozplanować wykorzystanie poszczególnych fajerwerków; nie zapominajmy też, że do hucznego świętowania przydają się odpowiednie efekty dźwiękowe, a te na pewno zapewniają nam petardy. Niektóre z nich są bardzo głośne, więc lepiej z nimi nie przesadzać. Nie zapominajmy się rozejrzeć po okolicy, ponieważ na pewno trafimy wzrokiem na wiele pięknych rozbłysków na niebie.

Pamiętajmy, że kluczową sprawą jest bezpieczeństwo nasze i innych ludzi, więc stosujmy się do instrukcji obsługi korzystajmy z fajerwerków i petard rozsądnie. Dzięki temu nasza zabawa na pewno będzie bezpieczna.