Wygłuszanie pomieszczeń przy pomocy paneli akustycznych

Mieszkania w których słychać niemalże wszystko, co dzieje się u sąsiadów za ścianą to niestety norma w naszym kraju. Problem ten dotyczy nie tylko starego budownictwa, ale też nowoczesnych bloków w których deweloper chciał zaoszczędzić na czym się tylko dało, w tym na wytłumieniu ścian oraz ich grubości. Można jednak temu zaradzić.

Panele wygłuszające mieszkanie

panele akustyczne - dobry sklepDudnienie głośnej muzyki zza ściany, czy kłótnie słyszane w całym pionie to norma w mieszkaniach w polskich blokach. Nierzadko też pomieszczenia są tak źle wytłumione, że słyszymy po nocy sąsiadów zmywarkę, albo wręcz ich rozmowy, które wcale do najgłośniejszych nie należą. Jest to niewątpliwie bardzo uciążliwa sprawa ponieważ nie tylko nie daje nam się zrelaksować, ale w dodatku zostawia w głowie tę niespokojną myśl, że skoro my słyszymy ich, to oni z pewnością słyszą też nas. Można jednak temu zaradzić stosując panele akustyczne – dobry sklep z takimi panelami znajdziemy najszybciej w internecie, gdzie też mamy ich największy wybór pod względem estetycznym. Panele bowiem nie muszą wyglądać tak surowo, jak w studio nagraniowym. Dostępnych jest mnóstwo wariantów zarówno pod względem materiału z jakiego są wykonywane, jak i koloru. Pełnią zatem funkcję nie tylko praktyczną, ale i dekoracyjną. Nie musimy też stosować takich paneli, jak boazerii. Najczęściej wystarczy zabudować część ściany, aby spełniały swoją funkcję.

Pamiętajmy, że takie panele możemy zastosować zarówno na ścianę, jak i na sufity. Łącząc panele wygłuszające sufitowe z sufitami podwieszanymi zyskujemy świetne wygłuszenie od góry. Z kolei jeżeli chodzi o podłogi to w tym celu warto zainwestować albo w specjalny podkład, jaki stosujemy pod panele, płytki, czy deski drewniane, albo też zwyczajnie kupić gruby i puchaty dywan.