Wypełnienie dziecięcego rogala wełną merynosów

Aby karmienie dziecka było znacznie łatwiejsze, warto kupić specjalne rogale. Są to otulacze dla niemowląt, dzięki którym utrzymanie dziecka jest prostsze. Wybierając rogal dla dziecka, trzeba zwrócić szczególną uwagę na jego wypełnienie. Na polskim rynku można znaleźć rogale wypełnione wełną.

Wełna merynosów jako materiał higroskopijny czyli pochłaniający pot

przydatne rogale do karmieniaWielu rodziców uważa, że takie rogale dla dzieci są zdecydowanie najlepsze. Takie rogale wypełniane są wełna, która pochodzi od owiec merynosów. Są to owce posiadające wysokiej jakości wełnę. Cechą charakterystyczną wełny merynosów jest to, że sama odpowiada za termoregulację. Jeśli rogal używany jest w czasie chłodniejszych dni, to włókna wełny merynosów będą się kurczyć, zapewniając dziecko ochronę przed utratą ciepła. W czasie cieplejszych dni włókna wełniane rozkurczają się, umożliwiając skórze dziecka oddychanie i zabezpieczając przed przegrzaniem. Warto zainwestować w takie przydatne rogale do karmienia, które na pewno sprawdzą się w wielu sytuacjach. Wełna merynosów ma też inne zalety. Należy tutaj wspomnieć o wysokiej higroskopijności takiego rogala do karmienia. Higroskopijność polega na pochłanianiu wilgoci. W związku z tym, kiedy dziecko zaczyna się pocić, materiał wchłonie nadmiar wilgoci. To sprawia, że niemowlak będzie się czuł cały czas komfortowo w takim rogalu do karmienia.

Trzeba jednak pamiętać, że dzieci uczulone na wyroby wełniane, nie powinny być otulane takim rogalem, bo może dojść do miejscowej reakcji skórnej (zaczerwienienia, pokrzywki). Rzadko zdarza się jednak, że niemowlęta są uczulone na naturalną wełnę. Alternatywnym rozwiązaniem jest zakup rogali do karmienia, które zostały wypełnione pierzem albo puchem. Jeśli one również będą uczulać, pozostaje już tylko zakup rogala z wypełnieniem antyalergicznym.