Wypożyczenie granatowej sukni balowej

Niedługo zbliża się ważna uroczystość w mojej rodzinie. Ślub i wesele mojej kuzynki. Dostałam właśnie wczoraj zaproszenie na tą uroczystość i nie bardzo wiem w czym mam pójść. Raczej wcześniej jakoś nie chodziłam na śluby. Zawsze miałam dobrą wymówkę by nie iść. Wiecie to zawsze dla mnie wydatek. Trzeba kupić sukienkę, pójść do fryzjera czy iść do kosmetyczki.

Długa granatowa sukienka

sukienka damska granatowaAle tym razem nie odmówiłam. Nie zrobiłabym tego kuzynce. Bardzo ją lubię, wręcz traktuję jak siostrę. W dzieciństwie byłyśmy nierozłączne. W dodatku mieszkałyśmy niedaleko siebie. Dlatego chcę iść na jej ślub i to bardzo. Tylko teraz zastanawiam się jak mam zdobyć sukienkę na wesele i taką by nie wydać za dużo. Przeszukałam internet w nadziei, że coś znajdę. Po paru godzinach przeglądania stron internetowych trafiłam na idealny pomysł. A mianowicie wypożyczę sobie sukienkę na ten ślub. Na pewno zapłacę mniej niż jakbym miała kupić nową. Poszukałam adresu takiej wypożyczalni sukien w mieście. Była jedna, mam szczęście. Spodobała mi się sukienka damska granatowa. miałam wielką nadzieję, że będzie na mnie pasować. Zabrałam ją do przymierzalni i włożyłam. Jak ulga, dopięłam ją i nie czułam żeby była zbyt ciasna. Mogłam wykonywać w niej wszystkie ruchy. To dobrze bo sobie na weselu potańczę. Sukienka sięgała mi do samej ziemi i miała z tyłu odsłonięte plecy. Była po prostu świetna. Spytałam pani, która pracowała w wypożyczalni ile będzie mnie kosztować wypożyczenie sukni na jeden dzień. Powiedziała, że sto złotych, ale trzeba jeszcze uiścić dodatkową zapłatę w postaci kucji, która wynosi również sto złotych. Ale jest to zwrotna kaucja. Jak oddam sukienkę z powrotem i będzie z nią wszystko ok, to kaucja mi zostanie zwrócona.

Musiałam szybko zorganizować sobie sukienkę na wesele kuzynki. Nie chciałam kupować nowej, więc postanowiłam ja wypożyczyć. Wybrałam dla siebie granatową sukienkę. Była dość długa, ale ja takie lubię i przede wszystkim dobrze w niej wyglądałam. Zapłaciłam z cała pewnością mniej niż jakbym kupiła nową suknie.