Zabieg inseminacji w Poznaniu

Współcześnie wiele młodych kobiet boryka się z problemem z zajściem w ciążę. Przyczyn może być wiele i dzięki rozwojowi medycyny lekarze starają się je poznać. Dzięki odkryciu przyczyny można wybrać jedną z metod leczenia niepłodności.

Leczenie niepłodności, czyli zabieg inseminacji

inseminacja poznańPrzy staraniach się o dziecko najlepiej zacząć od zabiegów stosunkowo prostych i nie wymagających wiele nakładów finansowych. Najprostszym przykładem jest inseminacja poznań, która jest zabiegiem małoinwazyjnym i dlatego zalecana jest przez lekarzy w pierwszej kolejności. Zaletą jest również fakt, że jeśli pierwszy zabieg się nie powiedzie, można wykonywać kilka kolejnych prób. Wskazaniem do tego rodzaju zabiegi są takie problemy jak na przykład zaburzenia owulacji, co jest częste u wielu kobiet. Jeżeli nie ma żadnych przeciwwskazań typu stany zapalne, nowotwór czy stwierdzenie obecności bakterii, pacjentka może poddać się zabiegowi. Przez określoną przez lekarza ilość czasu kobieta zażywa dawki hormonów, które mają na celu pomóc w uzyskaniu dużej ilości komórek jajowych. Gdy już pojawi się owulacja, mężczyzna z kolei musi oddać nasienie do laboratorium, gdzie należy oddzielić zdrowe plemniki. Podczas zabiegu są one wprowadzane za pomocą specjalnego cewnika do macicy. Zabieg nie wywołuje bólu i po nim pacjentka może udać się od razu do domu. Musi być tylko poprzedzony badaniem oraz przyjmowaniem leków hormonalnych. Jeśli po kilku próbach kobieta jednak nie zajdzie w ciążę, warto wtedy rozważyć inną metodę leczenia, którą wskaże lekarz.

Pary starające się o dziecko powinny uzbroić się w cierpliwość oraz przygotować na częste wizyty u lekarza. Warto jednak mieć nadzieję, bo dzięki nowoczesnym zabiegom wielu parom udaje się wyleczyć niepłodność i cieszyć z narodzin dziecka.