Zabieg z użyciem rollera

Zabiegi u kosmetyczek czy w salonach medycyny estetycznej zyskują swoją popularność i rzeszę swoich zwolenniczek przez efektywne działanie na całe ciało. Wygląd twarzy to kompleks wielu kobiet; zwiotczenie skóry, zmarszczki, blizny po trądziku to najczęstsze przyczyny wizyt w takich miejscach. Jednak zabiegi nie należą do najtańszych i nie każda z pań może sobie na nie pozwolić.

Domowe zabiegi kosmetyczne na twarz

dermaroller do zabiegówWykonując zabiegi w domu, mające na celu poprawienie wyglądu i kondycji skóry, można zdać się tylko na siebie i używać jedynie dłoni i kosmetyków. Sam masaż z użyciem naturalnych olejków jest zbawienny i zapewnia skórze dobre ukrwienie, jednak efekt nie dla wszystkich kobiet będzie satysfakcjonujący. W  drogeriach bądź sklepach z profesjonalnymi urządzeniami kosmetycznymi można nabyć przyrządy, służące wykonywaniu pielęgnujących zabiegów domowych. Jednym z nich jest dermaroller do zabiegów „podrażniania” skóry. Jest to urządzenie, które ma wbudowane małe igiełki, którymi należy masować skórę twarzy. Pod wpływem nacisku igieł, skóra jest pobudzona do pracy. Roller ten należy używać regularnie z częstotliwością raz na miesiąc, przez kilka miesięcy w zależności od pożądanego efektu. Skóra jest mocno podrażniona po jednym zabiegu, więc nie należy skracać tego czasu i dać skórze odpocząć i zregenerować się. Dermarollery to idealne rozwiązanie dla pań, które chcą zlikwidować zmarszczki starcze i ujędrnić skórę, nadać jej młody wygląd. Ceny rollerów są zróżnicowane i zależne od długości igieł; dostępne są np. 0,5mm i 0,2mm. Ich długość należy dopasować do rodzaju cery (czy jest naczynkowa).

Nie można zapominać o utrzymaniu dermarollera w czystości, ponieważ igiełki wchodzące w skóre mogą wprowadzić w nią niepożądane zanieczyszczenia, co w efekcie może skończyć się niebezpiecznymi i bolesnymi wypryskami i niedoskonałościami.