Zakup dwukanałowego cewnika Foleya

Procedury medyczne to czynności wykonywane przez przeszkolony personel medyczny, który posiada niezbędną wiedzę oraz kwalifikacje. Aby były wykonywanie w sposób skuteczny oraz bezpieczny potrzeba doświadczenia ludzi, zachowania należytych zasad oraz zastosowania najlepszych produktów. Dwukanałowe cewniki Foleya to produkty najlepszej jakości, które cieszą się dużym uznaniem specjalistów.

Przymioty cewników Foleya dwukanałowych

dwukanałowy cewnik foleyaZarówno w placówkach medycznych takich jak: szpitale, przychodnie, zakłady opiekuńczo-lecznicze jak i w domach jednorodzinnych i mieszkaniach wykorzystuje się dwukanałowy cewnik Foleya. Jest to produkt, który umożliwia odpływ moczu z pęcherza moczowego. Jest stosowany u osób z problemami związanymi z układem moczowym, pacjentów poddanych zabiegom operacyjnym oraz u pacjentów terminalnych. Taki cewnik przypomina wyglądem rurkę zakończoną dwoma kanałami. Jeden kanał służy do wypełnienia tak zwanego balonika i zabezpieczenia cewnika przed wysunięciem się. Balonik wypełniamy przy użyciu strzykawki stosując wodę do wstrzyknięć. Błędem jest zastosowanie 0,9% NaCl, ponieważ tworzy kryształki i sprawia, że przy usuwania cewnika nie można odciągnąć balonika. Cewnik utrzymujemy w pęcherzu moczowym przez czas ściśle określony przez producenta. Na opakowaniu produktu znajdziemy wszystkie niezbędne informacje takie jak: materiał, z którego wykonany jest cewnik, rozmiar, czas utrzymania cewnika.

Jak powszechnie wiadomo dwukanałowe cewniki Foleya wykorzystywane są w wielu przypadkach. Możemy je utrzymywać do czternastu dni w organizmie człowieka. Przy zakładaniu oraz usuwaniu takich cewników należy zachować zasady aseptyki i antyseptyki. Powinny to wykonywać jedynie przeszkolone osoby, które posiadają niezbędne kwalifikacje.