Zalety rusztowań ramowych

W pracach elewacyjnych, takich jak termomodernizacja budynków, zwykle stosuj się rusztowania. Dostępnych jest na rynku wiele rodzajów rusztowań, które różnią się od siebie pod wieloma względami. Dzisiaj przyjrzymy się rusztowaniu ramowemu, jego cechom charakterystycznym oraz potencjalnemu zastosowaniu w wielu dziedzinach budownictwa.

Czy warto zainteresować się rusztowaniem ramowym?

wysokie rusztowanie ramoweJedną z cech charakterystycznych dla rusztowania ramowego jest to, że zwykle posiada ono tylko jeden podest, który ustawiony jest na pożądanej wysokości. Nie posiada też poprzecznych przęseł, które pozwalałyby na zamontowanie większej liczby podestów na innych wysokościach, a poza tym jest wąskie. Sprawdza się ono idealnie w trakcie punktowych prac, szczególnie takich, które mają związek z instalacjami elektrycznymi i nie wymagają pracy na całej ścianie, a jedynie punktowych działań w danych miejscach. Łatwo zmienić wysokość takiego podestu, aby dostosować ją do tego, co jest nam obecne potrzebne w wykonywaniu naszych zadań. Jeżeli chcemy rozstawić wysokie rusztowanie ramowe to musimy zwrócić uwagę na jego stabilność. Osiągniemy ja dzięki odpowiedniemu systemowi, który może być wyposażony w łapy albo kółka. Jeżeli zdecydujemy się na ruchome łapy, będziemy mogli skutecznie niwelować wpływ różnicy wysokości i nierówności terenu na to, jak nasze rusztowanie ma być ustawione.

Stabilne rusztowanie zapewni nie tylko wysoki poziom ochrony naszych pracowników przed wypadkiem, ale też pozwoli nam na skuteczne wypełnianie takich zadań jak praca z oświetleniem czy kamerami. Rusztowania tego typu mogą być naprawdę wysokie, a dodatkowo można także je przemieszczać, co pozwoli na efektywne wykorzystywanie posiadanego przez nas potencjału w trakcie różnych prac.