Zastosowanie nowoczesnych pasów unieruchamiających

Istnieje obecnie wiele metod na to, aby zapewnić naszym pacjentom komfort oraz wygodę. Niezwykle istotne jest także to, aby przebywali oni w komfortowych i bezpiecznych warunkach. Czasem zdarza się tak, że w wyniku choroby pacjenta lub podanych mu silnych leków, które mają dodatkowe działanie odurzające, trzeba go zabezpieczyć, także przed samym sobą.

Co warto wiedzieć o pasach unieruchamiających nadgarstki?

pasy unieruchamiające nadgarstkiWówczas najlepszym krokiem, jaki może zrobić personel szpitala, będzie zastosowanie odpowiednich pasów, które unieruchomią jego nadgarstki. Nie mają one wiele wspólnego z pasami, których stosowano kiedyś – dzisiaj są one przyjazne dla pacjenta oraz pozwalają na pewną ograniczoną swobodę ruchów. Dzięki nim pacjent nie będzie w stanie ruszać się gwałtownie, co mogłoby skutkować na przykład zerwaniem szwów z jego świeżo zaszytej rany. Gdy jest on pod wpływem niektórych specyfików przeciwbólowych, może nie być w stanie zrozumieć swojego faktycznego położenia. Warto stosować pasy unieruchamiające nadgarstki w szpitalach. Z ich pomocą bezpieczeństwo naszych pacjentów pozostaje pod stałą kontrolą naszego personelu, co może okazać się bardzo korzystnym zjawiskiem w naszym zakładzie medycznym. Dobrze wykonane pasy będą wyjątkowo trwałe, przez co łatwiej będzie nam zapewnić pacjentom odpowiednią i należytą ochronę przed uszkodzeniami ciała.

W dobrych szpitalach spotkać można liczne i nowoczesne rozwiązania. Materiały, z których wykonuje się pasy do unieruchamiania pacjentów, pochodzą zazwyczaj z syntetycznych, elastycznych włókien. Nie stosuje się już skórzanych pasów z ciężkimi klamrami, które mogą bardzo źle się kojarzyć. Niekiedy pacjenci będą wymagali od naszego personelu szczególnej uwagi, co może sprawić, że takie pasy będą im potrzebne.