Zastosowanie obojętnej chemicznie termoizolacji

Jest kilka rodzajów pianek, które wykorzystuje się do ocieplania powierzchni. Najczęściej wykorzystywana jest pianka PUR, którą nakłada się na daną powierzchnię w postaci natrysku. To sprawia, że transport tego materiału nie stanowi żadnego problemu.

Materiał izolacyjny o niskim współczynniku przewodzenia ciepła

ocieplanie poddasza pianką białystokPianka poliuretanowa występuje w postaci płynnej, a dopiero po natrysku zaczyna zwiększać swoją objętość. Potrzebny jest jednak kontakt z powietrzem, by tak się stało. Oprócz pianek poliuretanowych w postaci natrysku można zastosować również płyty warstwowe, które mają w swoim składzie piankę PUR. Niezależnie od tego, jaką formę będzie miała pianka poliuretanowa, to pełni ona zawsze takie same funkcje. Otóż pianka posiada niski współczynnik przewodzenia ciepła. Takie ocieplanie poddasza pianką białystok jest na pewno nieco droższe niż termoizolacja w postaci styropianu czy wełny mineralnej, ale za to o wiele lepsze. In niższy współczynnik, tym lepszy materiał izolacyjny. Okazuje się, że pianka poliuretanowa ma najniższy współczynnik przewodzenia ciepła w porównaniu z innymi materiałami. Zarówno pianka jak i płyty warstwowe nie przepuszczają wody – są więc odporne na wilgoć. Można stosować takie ocieplenie zarówno na poddaszu jak i w piwnicach. Zaletą tej termoizolacji jest to, że nie dochodzi tutaj do zużycia materiału po kilku latach. Tak dzieje się w przypadku styropianu i wełny – zaczynają opadać, a wtedy tworzą się mostki termiczne, przez które ucieka na zewnątrz ciepłe powietrze.

Warto też wspomnieć o tym, że pianka poliuretanowa jest materiałem ognioodpornym. Okazuje się, że nie powoduje ona rozprzestrzeniania się ognia. Poliuretan nie jest w żaden sposób szkodliwy dla środowiska. Nie jest też atrakcyjny dla owadów czy gryzoni. Jest to termoizolacja obojętna chemicznie.